Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+38 (044) 256-11-06 

Таблиці прирівнювання посад працівників міліції до посад Національної поліції

Завантажити архів

За станом на 4.05.17р. Міністерство внутрішніх справ інформує про основні питання щодо стану справ з перерахунком пенсій.

1) Яка ситуація склалась на сьогодні щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ в регіонах?

20 квітня поточного року Міністерством направлено лист з роз’ясненнями щодо порядку підготовки довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій.

Ліквідаційні комісії ГУМВС, УМВС України в областях та м. Києві опрацьовують отримані від Пенсійного фонду України списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які отримують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон) і оформляють довідки про грошове забезпечення, прирівнюючи посади начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) до посад поліцейських, згідно Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських, затвердженого наказом МВС від 17 лютого 2017 року № 138 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.03.2017 за № 348/30216) (далі – Перелік).

Підготовлені довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій будуть передані до головних управлінь Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

На сьогодні до головних управлінь Пенсійного фонду України в Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях направлено близько 4000 довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій.

2) Які надбавки, підвищення та у якому розмірі будуть враховуватись при формуванні довідок про грошове забезпечення?

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 5 Порядку для перерахунку пенсій грошове забезпечення ураховуються:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.

Тобто, при оформленні довідок про грошове забезпечення будуть враховуватись підвищення, надбавки та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у Національній поліції України, які передбачені для поліцейських постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та визначені з урахуванням Порядку.

3) Чи розглядається питання щодо повернення пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива, скрапленого газу, тощо?

Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива, скрапленого газу, послуг зв’язку, ліків та зубопротезування з урахуванням доходів сім’ї.

Цим Законом збережено надання пільг без урахування доходів виключно для інвалідів війни, учасників бойових дій, у т.ч. учасників антитерористичної операції, інвалідів або пенсіонерів з числа реабілітованих осіб, а також осіб, віднесених до 1-2 категорії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до Закону України від 20 грудня 1990 року № 565-XII «Про міліцію» право на пільги надавалися працівникам міліції, звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Відповідно до пунктів 1 та 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» з 07.11.2015 Закон України «Про міліцію» втратив чинність.

Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» доповнено пункт 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» нормою, яка передбачає, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг надається у вигляді житлових субсидій. З питання призначення субсидії необхідно звертатися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Водночас повідомляємо, що ветеранам органів внутрішніх справ пільги на оплату житлово-комунальних послуг передбачено статтею 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Загалом питання надання пільг належить до компетенції Міністерства соціальної політики України.

4) Коли будуть видані довідки про грошове забезпечення для подальшого перерахунку пенсій особам, начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ звільненим з внутрішніх військ, підрозділів, закладів та установ Державної пожежної охорони (пожежної безпеки) МВС з підрозділів, закладів та установ виконання покарань МВС, Державної фельд’єгерської служби.

Частина 3 статті 63 Закону, з урахуванням змін, унесених Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VII (далі – Закон № 900), передбачає здійснення перерахунку пенсій з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції).

Тобто, на перерахунок пенсій відповідно до Закону в редакції Закону № 900 мають право особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), посади яких станом на 06.11.2015 забезпечували виконання завдань та функцій міліції (Закон України «Про міліцію» з 07.11.2015 втратив чинність) і включені, зокрема, до Переліку.

Особам, які були звільнені зі служби в підрозділах внутрішніх військ та Національної гвардії, у підрозділах, закладах та установах Державної пожежної охорони (пожежної безпеки) МВС, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, з Державної фельд’єгерської служби і яким пенсія призначена відповідно до Закону, перерахунок здійснюється відповідно до частини 4 статті 63 Закону в разі підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за цим Законом».

Департамент персоналу, організації освітньої
та наукової діяльності МВС України