Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+38 (044) 256-11-06 

Таблиці прирівнювання посад працівників міліції до посад Національної поліції

Завантажити архів

У Департаменті персоналу Міністерства внутрішніх справ України за дорученням керівництва Міністерства розглянуто звернення громадської організації «Асоціація ветеранів Міністерства внутрішніх справ України» від 21 серпня 2020 року № 28 щодо забезпечення перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби та служби в органах внутрішніх справ, з урахуванням рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду у зразковій справі № 160/8324/19.

Повідомляємо, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
(далі – Закон) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Для реалізації цієї норми Закону Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб»
(далі – Постанова № 103), яка визначала порядок, умови та розміри проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону.

Так, відповідно до пункту 1 Постанови № 103 перерахунок пенсій, призначених згідно з Законом до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), здійснювався з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі – Постанова № 704).

Згідно з пунктом 3 Постанови № 103 особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсій здійснювався за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – Постанова № 988). Розмір премії визначався в середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

На виконання пункту 3 Постанови № 103 Національна поліція України визначила та надала МВС інформацію про фактично виплачені надбавки, доплати, підвищення та середні розміри премії за відповідними посадами поліцейських. Згідно з цією інформацією за січень 2016 року поліцейським була виплачена лише премія. Інші надбавки, які передбачені Постановою № 988, за січень 2016 року не виплачувалися.

Тобто розмір пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 01 січня 2016 року перераховувався з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії (на відміну від пенсій осіб з числа військовослужбовців, які перераховувалися з 01 січня 2018 року).

З урахуванням зазначеного ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та місті Києві були підготовлені та надіслані до територіальних органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Слід зауважити, що Велика Палата Верховного Суду, розглянувши зразкову справу № 802/2196/17-а встановила, що для включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії виплат, які фактично не встановлювалися та не виплачувалися поліцейським за січень 2016 року підстави відсутні.

Також повідомляємо, що з моменту прийняття Постанов № 988 та № 704 і до теперішнього часу, Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень щодо підвищення розміру грошового забезпечення. Розміри посадових окладів, окладів за спеціальним (військовим) званням та надбавки за стаж служби в поліції (вислугу років), які визначені Постановами № 988 і № 704 не збільшувались та будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися.

Звертаємо увагу на те, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 286/3858/18 (набрало законної сили 05 березня 2019 року) та від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18 (набрало законної сили 19 листопада 2019 року) не містять зобов’язань щодо видачі нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а також не змінюють діючий алгоритм їх видачі.

Відповідно до правового висновку Верховного Суду у справі № 160/8324/19 (вих. № 1374/0/58-20 від 01 липня 2020 року), який долучено до звернення громадської організації, складання та надсилання територіальними органами Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, залишається однією з умов для підготовки відповідних довідок уповноваженими органами силових структур.

На сьогодні списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, від територіальних органів Пенсійного фонду України до МВС не надходили.

Крім того повідомляємо, що прийняття актів Кабінету Міністрів України, внесення до них змін, відновлення їх дії тощо відноситься до виключної компетенції Уряду та не може здійснюватися судом.

Після визнання окремих положень Постанови № 103 протиправними та нечинними Урядом не прийнято жодної іншої постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій.

Ураховуючи викладене, для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на будь-яку іншу дату підстави на сьогодні нажаль відсутні.

МВС неодноразово інформувало Міністерство соціальної політики України та Кабінет Міністрів України про необхідність врегулювання ситуації, яка склалася з перерахунком пенсій, призначених відповідно до Закону, і висловлювало готовність до участі в межах компетенції у підготовці проєкту відповідного нормативно-правового акта.

 

 

Директор Департаменту                                               Геннадій ДОСКЕВИЧ

 

 

 

Президія Ради ГО «Асоціація ветеранів МВС України»