Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+38 (044) 256-11-06 

Таблиці прирівнювання посад працівників міліції до посад Національної поліції

Завантажити архів

Історія ветеранського руху безпосередньо пов’язана з історією органів внутрішніх справ з керівниками, які їх очолювали. На протязі багатьох років ветеранських організацій в органах внутрішніх справ не було. Керівництво органів внутрішніх справа запрошувало самих авторитетних ветеранів на урочисті заходи з нагоди відзначення державних, відомчих свят, прийняття присяги особовим складом. Ветеранів запрошували в учбові заклади для зустрічі з молоддю. Ветеранський рух бере свій початок з 1969 року, коли наказом МВС СРСР Щолоковим М.О. було затверджено Положення про ради ветеранів органів міліції.
Наказом затверджено положення про ради ветеранів, у якому визначався порядок їх створення та ставилися завдання радам ветеранів.
Але це були не громадські організації. Вони створювалися відповідними структурами органів внутрішніх справ і працювали під їх керівництвом.

Перші Ради ветеранів у органах внутрішніх справ України були створені під керівництвом та безпосередній участі Міністра внутрішніх справ України Головченка Івана Харитоновича.

ГОЛОВЧЕНКО
Іван Харитонович
Міністр внутрішніх справ (охорони громадського порядку) з 9 квітня 1962 р. до 16 червня 1982 р. генерал - полковник
Очолюючи на протязі 20 років Міністерство внутрішніх справ Української РСР, Іван Харитонович, з притаманною йому енергією та працелюбністю, зробив значний внесок у розбудову Міністерства внутрішніх справ та внутрішніх військ, удосконалення їх службово-бойової діяльності, підняття авторитету та соціальної захищеності працівників органів внутрішніх справ.
Іван Харитонович уміло поєднував відповідальну державну працю з плідною літературною діяльністю, його книги яскраво пропагують славні бойові й службові традиції органів внутрішніх справ, на них виховалися мільйони людей нашої держави, молоде покоління працівників міліції.

У наступні роки велику увагу роботі Рад ветеранів приділяв Міністр Внутрішніх справ генерал-полковник внутрішньої служби Гладуш Іван Дмитрович, який основним завданням Рад ветеранів міліції вважав і активну участь у вихованні молодих співробітників міліції на досвіду і кращих традиціях старшого покоління, підвищення службової майстерності, виховання у них мужності і стійкості, любові і безмежної відданості своєму народові.

ГЛАДУШ
Іван Дмитрович
Генерал - полковник внутрішньої служби

Іван Дмитрович Гладуш (24 липня 1929 р.н.) — український державний діяч. Міністр внутрішніх справ Української РСР з 16 червня 1982 р. до 16 липня 1990 р. -генеральний директор Національного музею «Чорнобиль». Депутат Верховної Ради Української РСР 10 та 11 скликань. Генерал внутрішньої служби України.

Створені Ради ветеранів згідно з наказом №449 від 30 грудня 1969 р.
працювали до 1991 року. У перші роки, коли Україна стала незалежною, ветеранські організації, які були раніше створені, в більшості структурних підрозділів МВС України практично перестали функціонувати. У той же час з’явилася нагальна потреба в наявності та роботі ветеранських організацій. Така потреба визначалася станом ветеранів та пенсіонерів у якому вони опинилися.
Якщо до незалежності соціальні питання ветеранів та пенсіонерів не турбували (вони були чітко визначені діючим законодавством), не було ніякої диспропорції у вирішенні пенсійних та інших питань, то в 1991 році, коли Україна стала незалежною державою, все змінилося.
У 1992 році в Україні було біля 80 тисяч ветеранів та пенсіонерів, а надалі їх чисельність виросла в декілька разів. На збільшення кількості пенсіонерів вплинуло багато чисельне звільнення працівників органів внутрішніх справ з різних причин: зміни у владі різних політичних партій, зміни в законодавстві , які вимушували звільнятися працівників. При цьому більшість звільнених - це люди, які мали високу професійну підготовку, великий досвід у роботі, не велику вислугу років Вони могли ще довгі роки працювати і приносити велику користь у боротьбі зі злочинністю, а тепер - вимушені шукати чим зайнятися надалі, щоб матеріально забезпечити свою родину.
У той же час, до органів внутрішніх справ набиралися молоді люди, як правило без глибокого вивчення їх моральних та ділових якостей, без досвіду роботи в органах внутрішніх справ та необхідної професійної підготовки. Усе це негативно вплинуло на стан боротьби зі злочинністю.
Окрім того, у зв’язку з різними змінами в законодавстві з’явилася значна диспропорція в пенсійному забезпеченні різних категорій працівників органів внутрішніх справ. Виникло багато питань, які сам пенсіонер, ветеран вирішити не міг. У таких умовах ветеран вирішили створити громадську організацію, яка б могла допомогти ветеранам, пенсіонерам вирішувати їх соціальні питання, брати участь у вихованні, передачі свого досвіду молодим працівникам міліції.
У вересні місяці 2003 року за ініціативою ветеранів: Корнійчука В.М., Карлова П.П., Шнуренка А.І., начальника управління кадрів Дорошенка В.М. та при підтримці першого заступника Міністра генерал-лейтенанта Жука Василя Олександровича, Міністра внутрішніх справ України Білоконя Миколи Васильовича, установчою конференцією 7 жовтня 2003 року було прийнято рішення про створення всеукраїнської громадської організації Асоціації ветеранів МВС України. А 10 квітня 2004 року Асоціація була зареєстрована в Міністерстві юстиції України.
На установчій звітно-виборчій конференції головою Ради Асоціації ветеранів МВС України було обрано Корнійчука Володимира Михайловича, першим заступником Карлова Павла Павловича, заступниками: Шнуренка Анатолія Івановича та Волика Віталія Петровича.
Діяльність Асоціації охоплює ветеранів війни, праці, органів внутрішніх справ, військової служби та пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ у всіх регіонах України.
Асоціація незалежна від будь-яких політичних партій і рухів. Асоціація бере участь у суспільно-політичному житті держави, постійно співпрацює з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, Організацією ветеранів України, іншими об’єднаннями громадян, головними напрямками діяльності яких є економічне і духовне становлення України, мир і згода в суспільстві і які стоять на принципах соціально-економічного та іншого забезпечення ветеранів та пенсіонерів.
Установча конференція визначила для Асоціації ветеранів МВС України наступні завдання:
сприяння забезпеченню соціального та правового захисту ветеранів війни, праці, органів внутрішніх справ, військової служби та пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України в межах можливого, допомога в покращенні житлових умов, медичного, торговельного, побутового та іншого обслуговування. Визначення ветеранів, яким необхідна невідкладна допомога та вживання заходів щодо її надання;
ініціювання розробки і прийняття законів та постанов органами державної влади по вирішенню проблем, які турбують ветеранів та ветеранів, вдосконаленню їх пенсійного та іншого забезпечення;
сприяння залученню ветеранів та пенсіонерів до посильної трудової діяльності на виробництві, у громадській діяльності;
організація спілкування ветеранів, підтримання їх морального стану, залучення ветеранів т пенсіонерів до участі в патріотичному вихованні молоді, а також із питань ведення здорового способу життя, профілактики правопорушень.
Установча конференція визначила організаційну структуру Асоціації, яку складають ветеранські організації МВС України Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а також ветеранські організації ветеранів органів внутрішніх справ на транспорті, навчальних закладів МВС України, які є її місцевими осередками.
До складу ветеранських організацій МВС України Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя входять організації ветеранів апаратів управлінь МВС України цих регіонів, міські, районні, районні в містах організації ветеранів органів внутрішніх справ, а також регіональні організації ветеранів органів внутрішніх справ на транспорті, навчальних закладів, які дислокуються на території відповідного регіону.
За роки діяльності Асоціації проведена значна робота щодо вирішення завдань визначених установчою конференцією.
За цей час довелося зустрітися з неминучими труднощами становлення, в основному організаційного порядку. Але загалом, за підтримки керівництва Міністерства та керівників на місцях, можна стверджувати, що Асоціація ветеранів МВС України відбулась, стала на ноги, організаційно та кадрово зміцніла і на цей час є такою, досвід роботи якої використовують не тільки інші силові відомства, а навіть цікавляться і за кордоном.
Створена чітка організаційна структура Асоціації ветеранів МВС України.
На сьогодні до складу Асоціацію входять і активно працюють 25 обласних ветеранських організацій, 962 первинні ветеранські організації, які об’єднують понад 230 тисяч ветеранів та пенсіонерів.
Асоціація та обласні ветеранські організації відповідним чином зареєстровані в органах юстиції України і є офіційними громадськими організаціями зі Статусом юридичної особи.
Проведена значна робота щодо створення та організації діяльності первинних ветеранських організацій органів внутрішніх справ районів, районів у містах, міст, ветеранських організацій структурних підрозділів апарату МВС України, апаратів управлінь МВС України областей. У своїй більшості, первинні ветеранські організації зареєстровані у відповідних місцевих органах юстиції.
Ветеранські організації очолюють ветерани з великим досвідом роботи, які мають активну життєву позицію, люблять працювати з людьми. Це, як правило, колишні начальники районних, міських відділів міліції, заступники начальників ГУМУС, УМВС, працівники кадрових апаратів органів внутрішніх справ. Голови первинних ветеранських організацій працюють на громадських засадах, не рахуючись з особистим часом, роблять все можливе щодо соціального захисту своїх членів та організовують роботу ветеранських організацій щодо виховання молоді, підвищення її професійного рівня. Велика їм вдячність за це.
З метою сприяння вирішенню соціальних питань ветеранів та пенсіонерів, активізації участі ветеранських організацій у роботі по вихованню молодих працівників, підвищенню іміджу міліції Головою Ради Асоціації 18 грудня 2014 року було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством внутрішніх справ та громадськими організаціями, які діють при МВС.

Голова Ради Асоціації ветеранів МВС України Корнійчук В.М. підписує Меморандум про співпрацю між Міністерством внутрішніх справ України та громадськими організаціями, які діють при МВС
Президія Ради Асоціації значну увагу надає велику увагу навчанню ветеранського активу. Такий підхід сприяє підвищенню рівня роботи ветеранських організацій щодо виконання статутних завдань
Двічі на рік з головами обласних ветеранських організацій Президія Асоціації готує і проводить семінар-наради, у ході яких розглядаються форми і методи роботи щодо соціального захисту ветеранів та пенсіонерів, та виховання молодих працівників органів внутрішніх справ.

Учасники семінар-наради – 2009 рік

Остання семінар – нарада з головами обласних ветеранських організацій Асоціації ветеранів МВС України відбулася 14 квітня 2016 року в м. Києві.

Учасники семінар-наради біля Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. 17 квітня 2013 р.

Учасники семінау-наради – 2016 рік

У ході наради було розглянуто також цілий ряд інших питань щодо покращення роботи ветеранських організацій.

З метою підняття рівня роботи первинних ветеранських організацій, обміну досвідом, увійшло в практику роботи Президії Асоціації проведення регіональних семінар-нарад за участю голів первинних ветеранських організацій тієї чи іншої області та голів ветеранських організацій сусідніх областей.
У 2012 - 2016 роках такі семінар-наради пройшли в Харківській, Одеській, Закарпатській, Полтавській, Хмельницькій, Івано-Франківській Київській областях.

Семінар-нараду відкриває голова Харківської обласної ветеранської організації Карякін Володимир Степанович. 2012 рік.

Перший заступник голови Ради Асоціації ветеранів МВС України в ході семінар-наради вручає
голові Харківської обласної ветеранської організації Карякіну Володимиру Степановичу подяку Кабінету Міністрів України. 2012 рік.

Учасники семінар-наради Полтавської та сусідніх з нею областей. Травень 2013 р.

Учасники семінар-наради, м. Ужгород 28 червня 2013 року

Почесний голова Закарпатської обласної ветеранської організацій Петро Бронтерюк вручає учасникам семінар-- наради свою книгу : «Не старіють в душі ветерани»

Учасники семінар-наради на екскурсії в м. Мукачеве

У ході навчання ветеранського активу, Президія Асоціації надає методичну допомогу головам ветеранських організацій. За останні три роки Президія підготувала Методичний посібник з організаційної роботи ветеранських організацій та три брошури, у яких розміщено довідковий матеріал з питань соціального захисту ветеранів та пенсіонерів.

Рада Асоціації ветеранів постійно координує та направляє зусилля всіх ветеранських організацій органів внутрішніх справ України на вирішення соціальних питань ветеранів та пенсіонерів, активну участь ветеранських організацій в роботі по вихованню молодих працівників, підвищенню іміджу міліції.
На протязі всієї своєї діяльності Асоціацією ветеранів проведена значна робота щодо усунення диспропорції в пенсійному забезпеченні.
Президією Ради Асоціації при активній підтримці всіх обласних ветеранських організацій, разом з керівництвом Міністерства, була проведена значна робота щодо недопущення передачі установ МВС до Міністерства охорони здоров’я. Неодноразово надсилалися листи до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України з клопотанням щодо збереження недоторканості пільг та інших законних здобутків ветеранів. Завдяки підтримці Народних депутатів України, наші відомчі медичні заклади залишаються в системі МВС.
Президія Асоціації, голови обласних ветеранських організацій і в подальшому постійно тримають у центрі своєї уваги питання медичного забезпечення ветеранів та пенсіонерів, надають допомогу ветеранам у забезпеченні їх путівками в санаторії МВС України, відвідують хворих ветеранів та пенсіонерів у лікувальних закладах, надають допомогу в забезпеченні ліками, особливо тим, хто не в змозі вирішити це питання. За останні п’ять років вдалося забезпечити 517 тяжко хворих ветеранів інвалідними візками. Надається допомога Президією Асоціації, деякими обласними ветеранськими організаціями в забезпеченні лікувальних установ ліками, продуктами харчування, організовується медичне обстеження ветеранів та пенсіонерів, безкоштовний відпочинок у санаторіях.

Голова ради Асоціації ветеранів МВС України Корнійчук В.М., його перший заступник Карлов П.П. вітають з Днем медичного працівника начальника Центрального госпіталю МВС України Коваленко Ганну Миколаївну, начальника анестезіологічного відділення Крейдича С.А., начальника хірургічного відділення Єрміличева О.О.

Президія Асоціації організовує виїзди членів Ради в обласні ветеранські організації, у ході яких вивчається стан роботи та надається практична допомога щодо соціального захисту ветеранів і виховання молодих працівників.
Вивчення стану справ показало, що у ветеранських організаціях іде активна робота щодо вирішення соціальних питань інвалідів та ветеранів, вона стала більш конкретною і результативною.
Ввійшло в практику Роботи Президії Ради Асоціації, ветеранських організацій вітати з днем народження ювілярів.

Голова Ради Асоціації ветеранів МВС України Корнійчук В.М. вітає з 80-ти річчям ветерана органів внутрішніх справ Шкура Леоніда Михайловича. 2010 рік.

Голова Ради Асоціації ветеранів МВС України Корнійчук В.М. вітає з 80-ти річчям ветерана органів внутрішніх справ Пономарева В.А. 2013 рік.

Голова Ради Асоціації ветеранів МВС України Корнійчук В.М. вітає з 95-річчям ветерана органів внутрішніх справ Костенко Н.І., 2015 рік.

З метою співпраці щодо вирішення соціальних питань ветеранів, Президія Асоціації ветеранів уклала угоди з Червоним хрестом України, ветеранськими організаціями МНС силових структур правоохоронних органів. Окрім того, Асоціація тісно співпрацюємо з Українською Асоціацією „Чорнобиль” органів та військ МВС, ветеранами спецназу, Українською спілкою ветеранів Афганістану, Асоціацією «Афганці - Чорнобиля», Ця співпраця здійснюється уже не тільки на рівні Президії Асоціації, а й на рівні ветеранських організацій на місцях.
З метою організація спілкування ветеранів, та пенсіонерів, підтримки їх морального стану, Президія Асоціації спільно з Департаментом кадрового забезпечення МВС України, ветеранські організації спільно з керівництвом місцевих органів внутрішніх справ, щорічно залучають ветеранів та пенсіонерів до відзначення державних та відомчих свят.
Так, враховуючи те що, до складу Асоціації ветеранів МВС України входить більше трьох тисяч учасників бойових дій на території інших держав у т.ч.2992 воїнів-афганців, Асоціація ветеранів організовує кожного року відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Учасники бойових дій в Афганістані та учасники АТО після покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям, 2016 рік.

Учасники бойових дій в Афганістані. с. Хотянівка, 2013 рік

Збори учасників бойових дій в Афганістані, 2014 рік

26 квітня 1986 року в Україні трапилася наймаштабніша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія. Завдяки самовідданості ліквідаторів, аварія була локалізована. Ця трагедія принесла українському народові невідоме до цього випробування, її драматизм важко піддається виміру.
Служба в екстремальних умовах стала випробуванням на мужність, професіоналізм та моральну зрілість для 33 тисяч працівників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ. Перебування в зоні катастрофи негативно позначилося на стані здоров’я учасників ліквідації аварії. Понад 43 % їх визнано інвалідами, більше 3 тисяч вже померло.
Героїзм міліціонерів та пожежних, військовослужбовців внутрішніх військ, виявлений у тій складній ситуації, заслуговує безмежної подяки і шани.
Кожного року 26 квітня Асоціація ветеранів МВС України спільно з Українською Асоціацією «Чорнобиль» органів та військ МВС організовує та проводить заходи щодо вшанування тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії.
Здійснюють виїзд учасників ліквідації наслідків аварії Київського гарнізону до зони ЧАЕС.

Виїзд учасників ліквідації аварії на ЧАЕС в зону аварії

Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС біля Прип’ятського міськвідділу міліції. 2013 рік.

26 квітня 2016 року ветерани асоціації взяли участь у відзначенні 30-ї річниці аварії на ЧАЕС. До цієї дати Президія Асоціації розробила і виготовила відзнаку Асоціації «30 років аварії на ЧАЕС».

Усе більше років відділяють нас від Вітчизняної війни. Але ніколи не будуть забуті мужність і відвага в боях, самовідданість у тилу, жертви та багато чисельні нестатки народу, який здобув велику Перемогу.
Асоціація ветеранів МВС України, ветеранські організації надають велику увагу учасникам Великої Вітчизняної війни. Кожного року вони організовують та проводять цілий ряд заходів щодо відзначення Дня Перемоги та вшанування учасників Великої вітчизняної війни.

Ветерани на День Перемоги.

Ветеранський актив Асоціації біля музею історії України у другій світовій війні. 2016 рік.

Кожного року Президія Асоціації організовує участь ветеранів у святкуванні Дня незалежності України. Уже стало традицією, коли ветерани та пенсіонери запрошуються на урочисті збори, які проводить Міністерство внутрішніх справ та керівництво органів внутрішніх справ областей, ветерани беруть участь у покладанні квітів до меморіалів, які споруджені на честь загиблих міліціонерів при виконанні службових обов’язків.

Ветеранський актив Асоціації після покладання квітів. м. Київ, 2016 рік.

Кожного року Асоціація спільно з Міністерством внутрішніх справ відзначала своє професійне свято - День міліції України, а з 2016 року день Національної поліції.
На вирішення соціальних питань інвалідів та ветеранів позитивно впливають добрі ділові взаємовідносини з місцевими органами влади. Особливо треба відмітити добре поставлену роботу в Дніпропетровській, Київській, Волинській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській, Закарпатській та в деяких інших обласних ветеранських організаціях. Ветеранські організації отримують значну допомогу з боку місцевих органів влади щодо вирішення соціальних питань ветеранів.
Кожного місяця у ветеранських організаціях проводиться зустріч ветеранів у клубі «Ветеран», де перед ветеранами виступають народні депутати, представники Міністерства соціальної політки, пенсійного фонду, лікувальних установ, керівництво МВС. У ході таких зустрічей ветерани отримують відповіді на питання, які їх турбують. Як правило такі зустрічі завершуються концертами художньої самодіяльності, ансамблю МВС України, переглядом кінофільмів.
З метою морального стимулювання роботи ветеранського активу, Президією Ради Асоціації розроблені і впроваджені в життя відзнаки Асоціації ветеранів МВС України: Почесна грамота, Почесний знак Асоціації ветеранів МВС України, медалі «За заслуги», «Доблесть і честь», пам’ятна медаль «20 років виводу Радянських військ з Афганістану», пам’ятна медаль «25 років трагедії на ЧАЕС», «30 років аварії на ЧАЕС» відзнака до 10-ї річниці Асоціації ветеранів МВС України, якими нагороджуються ветерани та ті, хто сприяє соціальному захисту ветеранів.
Президія Асоціації підготовили і видала книги: «Честь і доблесть» та «10 років становлення». Кожного року Президія Ради Асоціації ветеранів МВС України готує і видає календар, в якому розміщені фотокартки ветеранів – ювілярів.
Роки становлення Асоціації ветеранів МВС України свідчать про те, що вона відбулась як громадська всеукраїнська організація. Її досвідом роботи цікавляться не тільки громадські організації в України, але й за її межами.
Асоціації ветеранів МВС України і в подальшому буде сприяти вирішенню соціальних питань ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ, проводити роботу по вихованню молодих працівників та підвищенню іміджу міліції України.

2014-2016 роки були не простими для ветеранів. Це роки тяжких випробувань для України, для кожного громадянина нашої держави. Ми завжди пишалися тим, що в нашій державі не допущено за роки незалежності ніяких збройних конфліктів. Уперше після другої світової війни, в ході якої Україна зазнала величезних втрат, війна знову прийшла на нашу землю, її принесла нам російська влада. Шляхом агресивних дій вона захопила Автономну Республіку Крим і Севастополь, зруйнували промисловість Донбасу, тисячі людей загинули, сотні стали каліками, залишились без житла, без засобів для життя, всі регіони України заповнилися нелегальною зброєю і т.п. Трапилось те, що ми навіть уявити собі не могли.

Ветерани рішуче засудили агресивні дії керівництва Російської Федерації і всіляко підтримують дії Уряду щодо надання достойної відсічі агресору, збереження суверенітету та цілісності Української держави.
У перші дні АТО Президія Асоціації звернулась з Відкритим листом до ветеранів Російської Федерації, в якому засудила агресивні дії уряду Росії і призвала сприяти припиненню агресії проти нашої держави.
У цей тяжкий час Рада, Президія Ради Асоціації основні зусилля в своїй роботі зосередили на мобілізації ветеранського активу щодо надання всілякої допомоги підрозділам міліції та Національній гвардії, які брали участь в АТО.
Завдяки проведеній роботі, ветерани і пенсіонери, в патріотичному пориві, намагались хоч чимось допомогти нашим захисникам, вносили особисті кошти, шукали спонсорів, ремонтували бронетехніку, працювали волонтерами, допомагали сім’ям правоохоронців задіяним в АТО, а 123 ветерани та пенсіонери Асоціації безпосередньо взяли участь в АТО.
У цілому, за час війни на Донбасі підрозділам міліції, які брали участь в АТО, їх сім’ям, Національній гвардії надана матеріальна допомога на суму біля 11 мільйонів гривень. Ветерани і пенсіонери продовжують надавати допомогу учасникам АТО.
Важливе місце в роботі Асоціації ветеранів МВС України займає реформування органів внутрішніх справ. Реформування в тій чи іншій мірі накладе свій відбиток на соціальні питання ветеранів та пенсіонерів.
Аналіз роботи ветеранських організацій показує, що ветерани і пенсіонери підтримують зусилля Президента, Уряду, Верховної Ради України відносно реформування органів внутрішніх справ, зокрема міліції. Нарешті, від розмов про реформування органів внутрішніх справ, про яке говорила кожна попередня влада, Президент, Уряд, Верховна Рада, Міністр внутрішніх справ України перейшли до практичних справ.
Вирішальним у цьому напрямі є прийняття Верховною Радою України Закону України від 02 липня 2015 року № 580 "Про національну поліцію", який визначає правові основи організації і діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції. Але, вказані гарантії по нормах Закону не можуть бути поширені на колишніх працівників міліції і членів їх сімей. У зв’язку з цим Президія асоціації звернулася до Президента, Уряду, Верховної Ради України, Міністра внутрішніх справ, деяких Народних депутатів вжити заходи нормування на законодавчому рівні правонаступництва поліцією органів міліції зі збереженням за колишніми співробітниками органів внутрішніх справ (міліції) передбачених Законом соціальних і правових гарантій. Окрім того, за участю ветеранів підготовлений і зареєстрований у Верховній Раді проект закону з цього питання (3303). Він розглянутий в комітеті ВР і запропонований ВР до прийняття. В результаті було прийнято ЗАКОН України: «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» цим Законом на ветеранів розповсюджені соціальні пільги, які визначені для Національної поліції. Але питання правонаступництво не вирішено. Тому було прийняте рішення про підготовку Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України з підписами 25 тисяч ветеранів з цього питання. Такі документи направлені, чекаємо рішення. Проводиться й інша робота щодо виконання статутних завдань Асоціації.
Президія Асоціації.